search

Misyon Vizyon

coordinate facebook twitter instagram

Vizyon

Pomza Export A.Ş, ülkemizde Salihli, Sart bölgesinde yer alan ve plaser bir ocağın işletilmesine yönelik kurulan en önemli cevher hazırlama tesislerinden birini işletmektedir. Bu tesis Türkiye’de ve dünyada benzeri az bulunan, ‘’sıfır deşarj’’ olarak ifade edilen, toprakta çıkarılan tüm madenlerin işletmede değerlendirildiği bir üretim tarzını benimsemiştir. Ülkemizin madencilik vizyonu kapsamında, ürettiklerimizin tamamını uç ürünlere dönüştürme gayreti içindeyiz. Dünya çapında madencilik sektöründe örnek olma yolunda emin adımlarla ilerleyen şirketimiz, Türkiye'de çevrecilik ve sürdürülebilir madencilikde öncü bir işletmedir.


Misyon

Pomza Export A.Ş.'nin Salihli Sart bölgesinde kurduğu plaser madeni işletmesi %100 yerli sermaye ve teknoloji ile kurulmuş bir şirkettir. Sektörde ilk altın üreten yerli firma olmuştur. Madencilik sektöründe 40 yılı aşkın tecrübesini inşaat sektörüne ileri teknoloji ve çevreci malzemeler üretmekte kullanılan Pomza, bu amaçla; perlit beton kiremidi ve EILE POMEX firması ile ileri teknoloji yapı kimyasallarını inşaat sektörüne kazandırmıştır.

Şirket Hedefimiz: Faaliyette bulunduğu sektörlerde pazarın beklentilerine cevap verebilecek koşulsuz müşteri memnuniyeti sunan, yüksek kaliteli, çevreci, ve ileri teknoloji ürünler üretmek. Kalite ve çevre yönetimi performansımızı sürekli iyileştirerek pazara uygun yenilikçi çözümler sunmak.